VIBIONIQ
for animal health
  • O MARCE

    Marka ViBIONIQ powstała przez zbieg różnych okoliczności. Od wielu lat realizowaliśmy różne projekty związane z opracowywaniem nowych technologii i preparatów dla ludzi o zastosowaniu głównie w dermatologii. Jedną z substancji nad którymi prowadzone były badania kliniczne była niskocząsteczkowa forma kolagenu w postaci tropokolagenu. Stosowanie tropokolagenu przynosiło spektakularne efekty u ludzi w ekstremalnie trudnych schorzeniach dermatologicznych. Na prośbę jednej z fundacji która zajmowała się zwierzętami, udostępniliśmy nasze preparaty do zastosowania u kota, który wskutek pogryzienia przez psy miał bardzo dużo zainfekowanych ran, łącznie ze znacznymi ubytkami skóry. Stan kota lekarze weterynarii określili jako bardzo ciężki z nikłymi rokowaniami, ze wskazaniem do uśpienia.

  • CDN

    Jednak upór oddanych pracowników fundacji oraz zastosowanie naszych preparatów spowodowały, że stan kota zaczął się bardzo szybko poprawiać, rany goiły się w ekspresowym tempie i po kilku miesiącach kot całkowicie wyzdrowiał. Kot otrzymał imię Zgniłek i został przekazany do adopcji. Efekty skuteczności działania preparatów przeszły nasze oczekiwania. Kolejne stosowania preparatów z fantastycznymi efektami tylko upewniały nas w przekonaniu, że musimy wprowadzić na rynek preparaty dla zwierząt na bazie tropokolagenu.

    I tak po pięciu latach prac badawczych i wdrożeniowych w 2015 roku powstała marka ViBIONIQ. Od stycznia 2022 roku produkty pod marką ViBIONIQ produkowane są przez LUPHARM LABORATORY Sp. z o.o. w Rzeszowie.

  • GALERIA
Back to top of page