SEPTICOLL Żel w tubie 12 ml
Ochrona i regeneracja podrażnionej i uszkodzonej skóry
 • DZIAŁANIE

  Zawiera aktywny tropokolagen niskocząsteczkowy, wyciąg z nagietka lekarskiego, wyciąg z aloesu, alantoine i D-pantenol, składniki podłoża żelowego.

  JAK DZIAŁA SEPTICOLL?  DLACZEGO JEST TAK BARDZO SKUTECZNY?

  O skuteczności działania produktu SEPTICOLL decyduje aktywność biologiczna zastosowanych składników oraz ich odpowiednie połączenie ze składnikami podłoża w formie żelu. • KOLAGEN
  Kolagen to naturalna substancja występującą w organizmie. Preparat SEPTICOLL zawiera tropokolagen, który jest najmniejszą cząstką struktury nici kolagenowej, wchłania się po podaniu na skórę, przyspiesza regenerację i wzmacnia struktury kolagenowe skóry, ma również działanie przeciw świądowe.
 • NAGIETEK
  Nagietek to jedna z roślin, która jest najczęściej wykorzystywana w różnego rodzaju produktach o działaniu biologicznym.  Maść z nagietka używa się na trudno gojące rany, wrzody, stłuczenia a także na różnego rodzaju zmiany skórne. Nagietek ma działanie kojące w zapaleniach, dlatego używa się go na otwarte uszkodzenia skóry, zadrapania, rany pooperacyjne a także w miejscach po oparzeniach. Nagietek zastosowany w postaci kropli do oczu zmniejsza świąd, pieczenie i świetnie odżywia zmęczone oczy. • Aloes zwyczajny
  Aloes zwyczajny przyspiesza gojenie ran i likwiduje podrażnienia. Składniki zawarte w aloesie zapewniają mu działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybakteryjne oraz regeneracyjne. Wyciąg z aloesu dogłębnie i długotrwale nawilża i odżywia skórę, poprawia jędrność skóry i wzmacnia jej barierę hydro-lipidową.
 • Alantoina
  Alantoina ma za zadanie nawilżać przesuszoną skórę i koić wywołany tym dyskomfort. Wykazuje działanie regeneracyjne oraz przeciwzapalne. Dzięki zastosowaniu alantoiny naskórek staje się bardziej gładki i miękki. Substancja ta jest świetnym rozwiązaniem na łuszczycę czy świąd. Wspomaga proces gojenia się rany, zmniejsza ryzyko rozwoju zakażenia i wystąpienia stanu zapalnego. Ból wywołany raną jest łagodzony, miejsce podrażnienia zostaje ukojone.
 • D-pantenol
  D-pantenol wnikając bardzo głęboko w skórę, poprawia jej nawilżenie, ujędrnia i uelastycznia. Łagodzi wszelkie podrażnienia i stany zapalne a także przyspiesza regenerację naskórka oraz gojenie ran. Może być stosowany również bezpośrednio na śluzówki na które również działa regenerująco, łagodząco i nawilżająco, wykazuje też delikatne działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i konserwujące.
 • Składniki podłoża – wartość dodana.
  Składniki podłoża gwarantują odpowiednią penetrację składników aktywnych w głąb skóry oraz stwarzają warunki do właściwego ich działania. • SPOSÓB UŻYCIA

  Sposób użycia: nanieść cienką warstwą. 

  Środki ostrożności: wyłącznie do użytku zewnętrznego. Do stosowania na skórę. 

  Przechowywać w temperaturze 5-25oC. • SKŁAD
  Ingredients (INCI): Aqua, Glycerin, Collagen, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Acacia Senegal Gum, Lactic Acid, Calendula Officinalis Extract, Aloe barbadensis Leaf Extract, Allantoin, Panthenol, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid.
Back to top of page