Ochrona skóry podatnej na zakażenia grzybicze
FUNGIAN Żel w tubie 10 ml

Zawiera aktywny tropokolagen niskocząsteczkowy, olejek z drzewa herbacianego, clotrimazol, składniki podłoża żelu

JAK DZIAŁA FUNGIAN?  DLACZEGO JEST TAK BARDZO SKUTECZNY?

O skuteczności działania preparatu FUNGIAN decyduje aktywność biologiczna zastosowanych składników oraz ich odpowiednie połączenie ze składnikami podłoża w formie żelu.

Kolagen to naturalna substancja występującą w organizmie. Preparat FUNGIAN zawiera tropokolagen, który jest najmniejszą cząstką struktury nici kolagenowej, wchłania się po podaniu na skórę, przyspiesza regenerację i wzmacnia struktury kolagenowe skóry, ma również działanie przeciw świądowe.

Olejek z drzewa herbacianego. Przeciwgrzybicze i antyseptyczne właściwości olejku z drzewa herbacianego czynią z niego jeden z najlepszych naturalnych środków hamujących rozwój grzybów na skórze i błonach śluzowych. Olejek z drzewa herbacianego łagodzi również takie objawy jak  świąd, swędzenie i pieczenie, które towarzyszą z reguły grzybicom skóry.

Chlorek cetylopirydyniowy wykazuje działanie bakterio i grzybobójcze. Wspomaga leczenie stanów zapalnych skóry i błon śluzowych oraz grzybicy skóry. Neutralizuje bakterie, pomaga także likwidować łupież. 

Składniki podłoża – wartość dodana.

Składniki podłoża gwarantują odpowiednią penetrację składników aktywnych w głąb skóry oraz stwarzają warunki do właściwego ich działania. 

Sposób użycia: nanieść cienką warstwą. Stosować przynajmniej dwa razy dziennie.

Środki ostrożności:

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Do stosowania na skórę. 

Przechowywać w temperaturze 5-25°C.

Ingredients (INCI): Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Acacia Senegal Gum,  Collagen, Cetylpyridinium chloride, Lactic Acid, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid.

Back to top of page